Nysa.eu

Miasto i Gmina Samorząd Gospodarka Kultura Turystyka Imprezy Mapa Spacer wirtualny Kontakt
aktualnosci portal mapa info kali pano http://bip.concept.net.pl mapaStrony galeria multimedia inwe
Jak postąpić gdy znajdziesz błąkającego się psa?
Dodano: 05-03-2014  | Artur Pieczarka
Wyślij link mailem

Nie zakładaj, że pies jest porzucony i niechciany, tylko dlatego że samotnie przechadza się po mieście. Wielu właścicieli psów może zaświadczyć, że nawet najukochańszy pupil z tego  czy z innego powodu może uciec. Nie działaj pochopnie, daj mu szansę na powrót do domu. Nie zaczepiaj go, nie głaszcz, nie wystawiaj jedzenia lub wody. Działania takie powodują dezorientację zwierzęcia. Skontaktuj się ze schroniskiem dla zwierząt (lub ze strażą miejską), tam sprawdzą czy pies nie jest poszukiwany przez właściciela i poradzą jak postąpić.  


Jeżeli zwierzę jest przyjazne, a okoliczności wskazują, że bezpieczeństwo zwierzęcia może być zagrożone i zdecydowałeś się go zabrać , to pamiętaj że psiak prawdopodobnie jest czyjąś własnością. Żeby uniknąć kłopotów koniecznie poinformuj o sytuacji schronisko lub Straż Miejską.         


Jednak główną rzeczą, o której zawsze należy pamiętać, jeśli pojawi się bezpański pies to bezpieczeństwo twoje oraz bezpieczeństwo innych. Pies może być przerażony, ranny, agresywny. Jeśli zwierzę wydaje się stanowić zagrożenie, nie zbliżaj się, ale zapamiętaj jego lokalizację i bezwzględnie powiadom odpowiedni służby. Skontaktuj się ze schroniskiem dla zwierząt, Strażą Miejską lub policją. 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ