Nysa.eu

Miasto i Gmina Samorząd Gospodarka Kultura Turystyka Imprezy Mapa Spacer wirtualny Kontakt
aktualnosci portal mapa info kali pano http://bip.concept.net.pl mapaStrony galeria multimedia inwe
LÜDINGHAUSEN
Dodano: 10-06-2016  | Administrator
Wyślij link mailem
grafikaLüdinghausen miasto i gmina w powiecie Coesfeld  w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia. Lüdinghausen założono w XIII wieku - prawa miejskie w 1308r. W 2008 roku miasto liczyło 24 183 mieszkańców. Znajduje się tam Kanał Dortmund-Ems, ok. 25 km na południowy zachód od Münster. Miasto jest znane z trzech zamków, otoczonych wodą wśród nich Burg Vischering.
 
Z czego słynie Ludinghausen ?

Zamek Vischering (niem. Burg Vischering) – zamek położony w pobliżu miasta Lüdinghausen w powiecie Coesfeld w niemieckim kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia.
Zamek został wzniesiony w 1271 przez biskupa Gerharda von der Marka. Następnie stał się siedzibą rodziny Droste zu Vischering. W 1521 spłonął i wkrótce został odbudowany tracąc przy tym walory obronne. Zamek pełni obecnie funkcję centrum kulturalnego powiatu Coesfeld. W zamku mieści się Muzeum Münsterlandu, wystawa dla dzieci poświęcona rycerzom i restauracja. Odbywają się w nim także wystawy czasowe.

Zamek Lüdinghausen - to dziś społeczno-kulturalne centrum. Jego renesansowy charakter nadał mu Raesfeld Gottfried w 1573r.

Wielką atrakcją Ludinghausen jest Rosengarden (Ogród Różany), który powstał ok. 40 lat temu na składowiskach odpadów. Obszar ten został objęty opieką wolontariuszy i czasem coraz bardziej się rozrastał aż do powierzchni 18 753 m². Obecnie można znaleźć około 800 odmian róż oraz  25.000 krzewów różanych. Ogród różany jest nadal utrzymywany przez  wolontariuszy. Park jest otwarty przez cały rok i wstęp jest wolny.

Zapraszamy na stronę internetową miasta <<kliknij>>

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ