Nysa.eu

Miasto i Gmina Samorząd Gospodarka Kultura Turystyka Imprezy Mapa Spacer wirtualny Kontakt
aktualnosci portal mapa info kali pano http://bip.concept.net.pl mapaStrony galeria multimedia inwe
Wyszukiwarka
» Opcje zaawansowane
Tłumaczenie
Select your language from the list above. Wählen Sie Ihre Sprache aus der obigen Liste. Sélectionnez votre langue dans la liste ci-dessus. Выберите язык из списка выше. Vyberte si jazyk ze seznamu výše.
Ankieta
banerek YouTube 3.png6841850782e826abbb18c52953e4297c
bip4.png51ace88c6a304bb8956ca55850ab9079
Lokalizacja
Pomoc
Po ustawieniu kursora myszy na obrazie oglądanej panoramy i przyciśnięciu lewego klawisza myszy - możliwe jest sterowanie kierunkiem obrotu widoku. Do poprawnego działania niezbędna jest włączona obsługa apletów JAVA w przeglądarce.
znak zapytania aktywny punkt - umożliwia po kliknieciu przejście do kolejnej sceny spaceru. Po najechaniu na aktywny punkt pojawi się skrócona nazwa sceny, do której prowadzi.
przybliż zbliżenie - pozwala przybliżyć oglądaną scenę.
oddal oddalenie - pozwala oddalic oglądaną scenę.
hotspoty pokaż / ukryj hotspoty - włącza i wyłącza prezentowanie aktywnych punktów na panoramie.
Kościół św. Jakuba i św. Agnieszki - widok z Rynku

Nysa - położona na południu Polski, u podnóża Sudetów - to jedno z najpiękniejszych miast śląskich.

Przez kilkaset lat miasto było stolicą Księstwa Biskupiego i jednym z najważniejszych centrów kulturalnych i gospodarczych Europy. Dziś zachwyca przyjezdnych swym niepowtarzalnym urokiem oraz różnorodnością i bogactwem zabytków z różnych epok, tj. kościół św. Jakuba i św. Agnieszki, zwany Katedrą, Skarbiec św. Jakuba stanowiący galerię najcenniejszych zabytkowych precjozów sztuki sakralnej regionu, barokowa Fontanna Trytona wzorowana na fontannie del Triton przy Piazza Berberini w Rzymie, Piękna Studnia z barokową kratą, renesansowy Dom Wagi Miejskiej, wieże Bramy Ziębickiej i Wrocławskiej pozostałe po średniowiecznych fortyfikacjach, Muzeum w Nysie będące niegdyś rezydencją biskupów wrocławskich oraz wiele innych.

Obok wspaniałej architektury i tajemniczych fortyfikacji, unikalny klimat Nysy tworzy także jezioro zajmijące powierzchnię 22 km2 , zwane Nyską Riwierą. Czyste, ekologiczne środowisko oraz rozległe, piaszczyste plaże z panoramąna Góry opawskie stanowią doskonałą bazę do wypoczynku i uprawiania sportów wodnych. Miłośnicy przyrody, wędkarze, amatorzy wycieczek pieszych, rowerowych, a nawet konnych znajdą tu dla siebie wiele ciekawych miejsc i atrakcji.

Istotnym elementem w życiu miasta jest bliskie sąsiedztwo Czech, umożliwiające uprawianie górskiej turystyki przygranicznej oraz sprzyjające wymianie turystycznej i handlowej.

Gmina Nysa posiadając powyższe cechy i wartości, dąży do harmonijnego i stałego rozwoju wszystkich dziedzin życia społeczno-gospodarczego, w ścisłym powiązaniu z tradycją i charakterem regionu.

Jeśli szukasz miejsca do zamieszkania, pracy czy wypoczynku - serdecznie zapraszamy do Nysy - miasta urokliwego i gościnnego.


Powrót