Nysa.eu

Miasto i Gmina Samorząd Gospodarka Kultura Turystyka Imprezy Mapa Spacer wirtualny Kontakt
aktualnosci portal mapa info kali pano http://bip.concept.net.pl mapaStrony galeria multimedia inwe
Wyszukiwarka
» Opcje zaawansowane
Tłumaczenie
Select your language from the list above. Wählen Sie Ihre Sprache aus der obigen Liste. Sélectionnez votre langue dans la liste ci-dessus. Выберите язык из списка выше. Vyberte si jazyk ze seznamu výše.
Ankieta
banerek YouTube 3.png19472d546b106a77e5837e46d347fa33
bip4.png15494f12063c1ae7a448c2075b1a54e5
Dni Nysy 2017 - dobra zabawa i pozytywne wspomnienia
Dodano: 22-05-2017 | Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji | wyświetleń: 6172
Wyślij link mailem
grafika
Galerie:
grafika
Dodano: 22-05-2017
Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Ilość fotografii: 29

Marcin Daniec, Coma i Michał Szpak – największe gwiazdy tegorocznych Dni Nysy nie zawiodły, przyciągając na Stadion Miejski tłumy ludzi spragnionych dobrej rozrywki.

 

Niedzielne zmagania sportowe rozpoczęli wędkarze rywalizujący w zawodach o „Puchar Burmistrza Nysy”. Idealna na łowienie pogoda sprawiła, że i w tym roku dopisała liczba uczestników. W dobry nastrojach swoje mecze kończyli piłkarscy oldboje. W Niwnicy w turnieju organizowanym przez Zarząd Gminnego Związku LKS Nysa i Gminę Nysa najlepsi okazali się piłkarze LKS Biała Nyska. Na boisku najlepszą formę zaprezentował Jan Pietrzak ze zwycięskiej drużyny.

 

W niedzielę rozdano nagrody uczestnikom Ogólnopolskich Regat Żeglarskich o Puchar Nysy. Tu warto podkreślić, że organizatorzy duży nacisk kładą na zmagania młodzików. W tym roku na Głębinowie w klasie LASER 4,7 tryumfował Maciej Jarosz z SYC Zefir Drakkar Poraj. W kategorii OPP A Flota bezkonkurencyjny Maciej Panaś z YKP Gdynia. W klasie OPP B Flota zwyciężył Piotr Grabski, a czwarta była zawodniczka z Klubu Żeglarskiego Nysa, Karolina Jałoszyńska.

 

Rodziny z dziećmi chętnie korzystały z oferty wesołego miasteczka na bocznej płycie Stadionu Miejskiego oraz innych atrakcji rozmieszczonych na głównej arenie Dni Nysy, od dmuchanych zamków po urządzenia typu „extreme”. Każdy komu było mało emocji i adrenaliny mógł wziąć udział  w I edycji  Rajdu Trytona, będącego IV rundą cyklu Kierowca Roku Opolszczyzny. Miłośnicy ścigania mieli do przejechania kilka ciekawych odcinków, m.in. na terenie po byłej FSO.

 

Wieczorem znów emocje związane z koncertami. Najpierw po raz pierwszy w Nysie zobaczyliśmy SIGGY DAVIS, utalentowaną wokalistkę ze Stanów. Później, po kilku latach przerwy dla nyskiej publiczności zagrali Happysad, którzy doskonale pamiętają swój poprzedni występ w naszym mieście. - Jesteśmy coraz bardziej doświadczeni i nie nudzi nas to co robimy. - powiedział wokalista zespołu Kuba Kawalec - Chcemy się rozwijać, a nie wracać do rzeczy z pierwszych płyt. Mamy energię i chęć wyjechania na kolejny obóz kompozycyjny i popracować nad nowym materiałem.

 

Na zakończenie Święta Miasta wystąpił zdobywający coraz większą popularność Michał Szpak. Oprócz doskonałego przenikającego głosu wokalista zaprezentował oryginalne stroje i osobność sceniczną. - Uwielbiam występować przed publiką. Nieważne, czy w dużym mieście, czy nieco mniejszym - powiedział w wywiadzie dla Nyskiej Kroniki Filmowej, Michał Szpak. - Liczy się publika i to, że mogę dla niej śpiewać i dawać im energię. To jest najfajniejsze. Dzisiaj na rockowo, a nyska publika dała radę!

 

 

Wydział Rozwoju Polityki Społecznej

Komórka Komunikacji i Organizacji Pracy

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ