Nysa.eu

Miasto i Gmina Samorząd Gospodarka Kultura Turystyka Imprezy Mapa Spacer wirtualny Kontakt
aktualnosci portal mapa info kali pano http://bip.concept.net.pl mapaStrony galeria multimedia inwe
Wyszukiwarka
» Opcje zaawansowane
Tłumaczenie
Select your language from the list above. Wählen Sie Ihre Sprache aus der obigen Liste. Sélectionnez votre langue dans la liste ci-dessus. Выберите язык из списка выше. Vyberte si jazyk ze seznamu výše.
Ankieta
banerek YouTube 3.png0c1a8f5978754c057168e00e7b7d402c
bip4.png39e31dc5c89c2f147c441b42ef6b9de0
Zjazd Dużych Rodzin w Nysie coraz bliżej
Dodano: 15-05-2017 | Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji | wyświetleń: 3014
Wyślij link mailem
grafika

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzin. A już za miesiąc Nysa stanie się polską stolicą rodzin. W dniach od 16 – 18 czerwca nasze miasto będzie gospodarzem prestiżowego Zjazdu Dużych Rodzin. Zjazd to doskonała okazja do promocji Nysy, ze względu na dużą liczbę uczestników z wielu zakątków Polski oraz znaczące zainteresowanie mediów.

 

 

Międzynarodowy Dzień Rodzin to święto, które zostało ustanowione przez ONZ 20 września 1993 roku i od tamtej pory obchodzone jest przez kraje Organizacji Narodów Zjednoczonych. Celem obchodów jest pogłębienie świadomości społeczeństwa na temat problemów rodziny. Nysa w swojej polityce szczególny nacisk kładzie właśnie na wspieranie rodzin. Działania te zostały zauważone i docenione także poza granicami naszego regionu. Już w czerwcu nasze miasto będzie gościć uczestników V Zjazdu Dużych Rodzin.  

 

 

 

 

 

 

 

Zjazd Dużych Rodzin to ogólnopolskie, trzydniowe spotkanie, na które zapraszane są rodziny wielodzietne. Organizatorami są: Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” oraz miasto, w którym odbywa się Zjazd. Nysa przygotowała masę atrakcji dla uczestników tego prestiżowego wydarzenia. Goście będą mieli możliwość zwiedzania naszego  miasta z przewodnikiem. Wezmą także udział w licznych warsztatach rozwojowych dla rodzin oraz koncertach znanych i lubianych artystów. Nie zabraknie wszelkiej maści aktywności, a boiska i sale gimnastyczne szkół w centrum Nysy staną się polem rozgrywek sportowych w wielu dyscyplinach. Momentem kulminacyjnym będzie spotkanie integracyjne mieszkańców miasta oraz gości Zjazdu na Stadionie Miejskim.

 

 

 

 

 

 

 

Celem Zjazdu jest integracja rodzin wielodzietnych, wspieranie działań  w obszarze polityki rodzinnej i tworzenie pozytywnego obrazu dużej rodziny. Zjazd to także doskonała okazja do promocji miasta gospodarza - w wydarzeniu wezmą bowiem udział goście z całej Polski. Dodajmy, że Zjazd Dużych Rodzin w Nysie objął honorowym patronatem prezydent RP, Andrzej Duda.

 

 

 

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Urząd Miejski w Nysie

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ